A farizeizmusról
Az Antikrisztus eredete.
A múlt napon a farizeusok jöttek szóba a rádióban. Egy papféle jellemezte ôket, amely kijelentései inkább a papot jellemezték mint a farizeizmust. Öntsünk tehát tiszta vizet a pohárba.
Nagyon érdekes volt amikor részben elhatárolódni látszott a papféle, amikor a valóságban tudvalévô hogy vallása vallja a farizeusok legalabbvetôbb tanát, azaz a szabad akarat létezését. Ez magában nem más mint egy farizeusi magatartás.- Miért szégyenli bevallani?
A kígyó magzatai – Jézus szerint.
Nos, miért ítélte el olyan határozottan Jézus a farizeusok tanait? A farizeusok alaptana/kiindulópontja az az elképzelése volt az emberrôl, hogy az Isten az embert szabad akarattal látta el. A tan növekvô szerkezetébe beleszôtték a a következôket: mivel van szabad akarat akkor tehát létezik a szabad választás lehetôsége is a jó és a rossz között, és megvalósításának a lehetôsége is. - Semmi sem akadályoz tehát hogy jót cselekedj, különösen az Isten nem.
Antikrisztus
Ha az ember tehát arra képes hogy válasszon akkor az ember felelôsége az is hogy mit választ. Ha válassza a jót akkor üdvözülhet. A Jézus-féle megváltás akkor nemcsak fölösleges hanem egy butaság is állították a farizeusok. Innen az Antikrisztus elve.
A farizeizmus az akkori Antikrisztusi felfogás talaja volt és innen terjedt el később a vallásokba is. Jézus figyelmeztetett erre a következményre.
Keveredés
A szabad akaratban való hitre alapozott farizeizmus tôled várja el azt hogy segíts magadon (önmegváltás). A vallás feladatának tekinti hogy megmondja/esetleg megmagyarázza stb hogy mi a jó. Attól kezdve a feladat/a jó megvalósítása a tiéd. - Segíts magadon az Isten is megsegít!
A farizeizmus a vallásokban azonban nehezen felismerhetô/kiválasztható mert keveredik a keresztény tanokkal.
netkobzos