Egy globális nézöpont
Érdekes idöket élünk - a változások korszakát. Ebben eddig megeggyeznek a vélmények és vannak akik méghozzá sürgetni is kívánják a változásokat. De hogy hová vezetnek majd a változások arról megoszlanak a vélemények. Két irányzat ismeretes:
1. "a világ a vesztébe rohan"
2. "a világ újjászületik"
Akik ezekkel a kérdésekkel foglalkoznak a következö problémákat vetik fel.
1. Ebben az esetben két föirány tapasztalható. Ha a világ a vesztébe rohan(1) akkor hogyan megakadályozni? Vagy ha úgyis ez történik(2)akkor "minnél elöbb verjük agyon hogy pusztuljon - úgyis negérdemli". Vannak kultúrák/eszmék emelyek hajlamosabbak erre. Az "úgyis mindegy" eszméje a sok nagy bünözés forrása mostmár a leggazdagabbak körében is. A mai válság is példa erre.
2. A másik elképzelés a világ Messiását várja/keresi egy erös Cézart/vagy a Jézust - aki békeét tudna teremteni mert ez mindenki vágya hogy legyen - amelyet ha ember istenné lehetne emelni. Az ismert de elhúnyt történész Arnold Toynbee szerint az emberiség már az ö idejében is eléggé felnött volt ahhoz hogy elfogadjon egy ilyen igérkezö emberi képességet/hatalmat - de nem Jézust.
A jövöképekben nincs hiány de azok váltakoznak. Ha minden remélytelennek tünik akkor az ember feladja és hajlamos lesz a bünözésre.
netkobzos