Közös akarat - jaj de jó volna
De mire tanít az iskola?
Közös akarat – jaj de jó volna!
Az együtt mûködést is meg kell tanulni azaz már a kis iskolában begyakorolni.
Példák
” A növekvô fertôzések miatt összeroppan az egészség szolgálat.”
- A legfôbb probléma?
- A védekezést elsajátítani.
- Kinek a feladata hogy ez megtörténjen?
- Mindenkinek!
” A sok lopások miatt zavargások is felléphetnek, sôt...
- Mi a probléma?
- Nem ügyelünk arra hogy bezárjuk magunk után az ajtót/ablakot stb.
- Hogyan megelôzni a lopásokat?
- A mindenki feladata.
" Az influenza terjedése veszélyes a társadalomra!
- Mire kell törekedni?
- Védôltást mindenkinek!
- Kinek a feladata hogy ez megtörténjen?
- Mindenkié?
” Az iskolában kiközösítések/mobbingozások folynak.”
- Mit tegyen a gyerek?
- Védje meg magát!
- A probléma megoldása kié?
- Mindenkié! Itt egy összefogásra van szükség.
” A cigányok között nagy a szegénység”
- Mit tenni?
- Dolgozzanak többet!
- Ki adjon nekik munkát, kinek a feladata?
- Mindenkié! Itt is összefogásra van szükség.
Azt hiszem hogy a tendencia világos. A felelôség az emberé azaz mindenki legyen felelôs önmagáért. S ha mégis szüksége volna, hogy valaki segítsen rajta akkor a felelôség a mindenkié – azaz ilyenkor a senkié.
Az ember ebben a közegben védtelennek/kiszolgáltatottnak érzi magát. Ugyanakkor nem számíthat segítségre mert a segítségadás a mindenki feladata – a szolidarítást hangoztatva. Amiáltal a mindenki feladatává lesz a segítség... az a gyakorlatban senkié. - Mindenki másra mutogat és szidja a... Nagy hiba van ugyan de mindennek más az oka?
Kinek a felelôsége?
A fiatalok kiképzést kapnak ami nagyon jó és fontos a számukra, de mi lesz ha a munkához kell fogni?
- Mit tegyen a kiképzett?
- Keressen magának munkát.
- Kinek a feladata munkahelyet biztosítani?
- A társadalomnak stb!
Az iskola megtanított minket valamire, de védteleneket/kiszolgáltatottakat prolikat hagyott a maga után. Cserben hagyja ôket akiket kiképzett, tulajdonképpen. Mert ekkor az iskola mit tesz?
- Nem a mi dolgunk munkát találni!
- Keressél magadnak munkát!
- S ha nem találok?
- Akkor a társadalom/a más feladata munkát keríteni neked.
Nagyon okosan tudja védeni magát az iskolarendszer. De micsoda dolog az hogy pl 10 és kiképzett egyetemista nem kap munkát és arra sem képes hogy összefogjon és egy saját vállalkozásba kezdjenek. Eszükbe sem jut az ilyesmi és ha az eszükbe kerülne akkor ezek a magas kiképzettek nem képesek arra.
Az iskolai rendszer megint védi magát!
- Hiszen összefoghatnának, mi sohase voltunk/vagyunk annak ellene!
Nem voltatok ellene? Hogy mondhattok ilyet? Akkora buták csak nem vagytok?! Hiszen csak nézzük meg hogy mire tanítottátok ezeket a szegény mérnököket? Nem az ellenkezôjére azaz hogy konkurálni tudjanak. - Hogy hogyan kell összefogni, együtt mûködni azt honnan szopják ki ha nem tôletek az iskolában? Kiszolgáltatottá tettétek ôket és most azon csodálkoztok hogy nem tudnak összefogni, sôt talán azt is mondjátok hogy nem akarnak! Tehát minden az ô hibájuk. - Csak papolni tudtok az összefogásról?
És akkor hogyan elvárni hogy a nép összefogjon? Megtanította az iskola erre ôket?
Miért a tehetetlenség?
Micsoda iskolák ezek hogy ha a kiképeznek mérnököket is munka nélkül maradnak? És nem képesek egy vállalkozást összehozni? Kinek a szegénységi bizonyítványa ez? Nem az iskoláé?
Micsoda kommunistaféle felfogás uralkodik még mindég a kiképzés terén? A Chruschov jut itt az eszembe amikor megtanította a Rákosit hogy hogyan kell összefogni a népet.
- Kopaszd meg a tyúkokat és nézd meg hogy mi történik majd! A tyúkok ilyenkor nem szaladtak szét hanem összebújtak. - Látod elvtárs ez a megoldás! - Persz ez csak egy vicc volt de mégis ide illô.
Hát az effajta elavult elmélet szerint mûködik még ma is az iskola? A fô a verseny a vetélkedés az egyéni siker hangsúlyozása/begyakorlása. Ki a legkiválóbb, a legszebb, a leg erôsebb, a...kimagaslóbb stb. - A Darwin nagyon elcsodálkozna hogy ilyen komolyan veszik éppen az iskolai gyakorlatban az ô elméletét. Pedig az csak egy elmélet volt amit felállított. - Miért kell okos embereknek így bedôlni?
Mit tenni tehát!
Köztudomású kellene hogy legyen hogy a Darwin elmélete nem állta meg a helyét a valóság fényében/tényében. Feltalálták amit már régen is tudtuk hogy az eredményhez együtt mûködni/szervezkedni is kell tudni ahhoz hogy a munka sikeres legyen.
Csak beszélni róla pl a szolidaritásról, felhívásokat terjeszteni errôl, nem elégséges. A gyakorlatra kell megtanítani a tanulókat erre a képességre, mert ez egy komoly képesség. Nem beszélni kell róla hogy hát fogjatok össze gyermekeim amikor az egész idejükben arra tanították ôket hogy... azaz az ellenkezôjére, a tehetetlenségre. Egyszerûen nem értem: a konkurenciára szükségesnek látszik megtanítani a tanulókat de az együtt mûködésre nem. - Miért? - Felejtsétek már el Darwint végre. A tudás csak összefogva ér valamit és válik érdemleges tudássá/sikerré.
Hallod te magyar iskolai rendszer!
Az együtt mûködésre a gyakorlat által kell megtanítani az ifjakat. És ha ezt megteszed akkor a terheid is kevesebbek lesznek mint most. A fiatalok megtanulják végre hogy miért járnak az iskolába. Olyan feladatokkal kell foglalkoztatni a gyerekeket fantáziáját amelyek megoldásához csak közösen lehetséges. És ezt a gyakorlást már a kis iskolában kell, beindítani. - És akkor majd csodálkozni fogsz hogy mennyire élvezik majd az iskolát.
És a többi eredmény?
A kiképzett egyetemisták maguk is képesek lesznek megoldást találni – mert azt csak együtt mûködve lehet. De ehhez képesség szükséges amit sajnos nem sajátítottak el.
A vállalatok fognak vadászni majd utánuk. - A közös akaratot nem kívánni kell hanem megtanítani begyakorolás útján arra.
netkobzos